Podejście Michigan do rozszerzenia i reformy Medicaid

Kamieniem węgielnym ustawy Affordable Care Act (ACA) jest rozszerzenie zasięgu Medicaid w 2014 r. Na osoby dorosłe o dochodach do 133% federalnego poziomu ubóstwa (około 15 500 USD dla jednej osoby dorosłej w 2014 r.). Odsetek tych osób dorosłych poniżej 65 roku życia, którzy są nieubezpieczeni, przekracza 40% w skali kraju. Indywidualne ubezpieczenie jest zdecydowanie kosztowne dla większości osób dorosłych z niskimi dochodami, a ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawcę jest często nieosiągalne lub oferowane członkom tej populacji, którzy pracują. Rozszerzenie zasięgu Medicaid na osoby dorosłe o niskich dochodach może mieć istotne korzyści dla ich dostępu do opieki, wyników leczenia i dobrego samopoczucia.1,2 Przewiduje się, że rozszerzenie Medicaid zatwierdzone przez ACA przyniesie znaczne korzyści gospodarcze dla uczestniczących państw poprzez: ograniczenie nieskompensowanej opieki i utrzymania szpitali, środowiskowych ośrodków zdrowia i innych dostawców bezpieczeństwa, którzy służą nieubezpieczonym pacjentom. 3.4 Liczne sądowe wyzwania ACA doprowadziły jednak do przełomowego orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, w czerwcu 2012 r., że Kongres mógłby dać państwom możliwość rozszerzenia zasięgu Medicaid na więcej dorosłych o niskich dochodach, ale nie może zmniejszyć istniejących funduszy Medicaid dla państw, które zdecydowały się tego nie robić.
Większość państw odpowiedziała na tę decyzję w przewidywalny sposób stronniczo. Wszystkie 14 stanów, w których Demokraci kontrolują gabinet gubernatora, a obie izby ustawodawcy stanowego zdecydowały się iść naprzód z planami rozszerzenia Medicaid, podobnie jak 7 z 12 stanów, w których kontrola rządu państwowego jest podzielona między Demokratów i Republikanów. Odwrotnie, z 24 stanów, w których Republikanie kontrolują gabinet gubernatora i obie izby władzy ustawodawczej, 17 postanowiło nie rozszerzać Medicaid.4 Czterech państw kontrolowanych przez republikę (Indiana, Ohio, Pensylwania i Tennessee) nadal rozmyśla o tym decyzja, a tylko trzy takie państwa – Arizona, Północna Dakota, a ostatnio także Michigan – zatwierdziły plany rozszerzenia uprawnień Medicaid. Podejście Michigan do poszerzania i reformowania Medicaid może stanowić model dla innych republikanów zdominowanych przez państwa, które mogą zdecydować się rozszerzyć zasięg dla dorosłych o niskich dochodach w ramach ACA, wprowadzając reformy rynkowe i ograniczając wpływ rozszerzenia Medicaid na ich budżet.
W lutym 2013 r. Gubernator stanu Michigan, Rick Snyder, ogłosił swoje poparcie dla rozszerzenia uprawnień Medicaid na osoby dorosłe o niskich dochodach, a także przepisy ograniczające związane z tym koszty państwa. Izba Handlowa w Michigan i Stowarzyszenie Małych Firm w Michigan poparły proponowaną ekspansję i reformy Medicaid, w szczególności w celu ograniczenia przenoszenia kosztów nieskompensowanej opieki nad nieubezpieczonymi dorosłymi na sponsorowane przez pracodawcę plany ubezpieczeniowe. Liczne organizacje reprezentujące pracowników służby zdrowia również poparły rozszerzenie Medicaidów podczas przesłuchań legislacyjnych. Partie Tea Party zeznają przeciwko niemu.
13 czerwca Izba Reprezentantów stanu Michigan zatwierdziła ekspansję Medicaid i reformy w 76 do 31 głosowaniu ze znaczną większością ponadpartyjną, ponieważ 28 Republikanów dołączyło do 48 Demokratów, aby wesprzeć projekt ustawy, a 30 Republikanów i Demokrata sprzeciwili się temu. W dramatycznym głosowaniu 20 do 18 sierpnia, 27 sierpnia, senat stanu Michigan zatwierdził swoją wersję ustawy Izby, z poparciem 8 Republikanów i wszystkich 12 Demokratów, a pozostałych 18 Republikanów w opozycji.
Nowa ustawa, podpisana 16 grudnia przez gubernatora Snydera, umożliwia państwu zaakceptowanie do 1,7 miliarda dolarów federalnego finansowania w roku podatkowym 2014, aby rozpocząć rejestrację około 400 000 dorosłych o niskich dochodach, którzy są nowymi uprawnionymi do korzystania z Medicaid
[podobne: tribusteron, olej kokosowy na włosy, hologramy els ]
[patrz też: medpharma starogard gdański, turkuć podjadek ciekawostki, citistom ]

Tags: , ,

No Responses to “Podejście Michigan do rozszerzenia i reformy Medicaid”

  1. Snow Hound says:

    Lekarze rodzinni mylą się nie czasem a zazwyczaj

  2. Rooster says:

    Article marked with the noticed of: kancelaria odszkodowania Lublin[...]

  3. Marcin says:

    Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

Powiązane tematy z artykułem: citistom medpharma starogard gdański turkuć podjadek ciekawostki