Ondansetron w ciąży i ryzyko niekorzystnych wyników płodu AD 2

Badanie kohortowe nie wykazało znaczących różnic w ciąży i wynikach płodu między 176 kobietami, które były narażone na ondansetron i 352, które nie były narażone.6 Badanie kliniczno-kontrolne wykazało, że stosowanie ondansetronu wiązało się ze zwiększonym ryzykiem rozszczepu podniebienia, ale nie rozszczepu wargi, spodziectwa lub wad cewy nerwowej Korzystając z rejestrów w Danii, przeprowadziliśmy historyczne badanie kohortowe w celu zbadania, czy otrzymanie ondansetronu podczas ciąży wiązało się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia niekorzystnych wyników płodu, określanych jako spontaniczne poronienie, martwy poród, jakakolwiek poważna wada wrodzona, poród przedwczesny, mała masa urodzeniowa i małe rozmiar dla wieku ciążowego.
Metody
Kohora Studyjna
Korzystając z informacji z Medical Birth Register7 i Krajowego Rejestru Pacjentów8 w Danii, stworzyliśmy ogólnokrajową historyczną kohortę wszystkich ciąż, które dały wynik pojedynczego porodu lub urodzenia martwego dziecka lub zakończyły się niepowodzeniem w okresie od stycznia 2004 r. Do marca. 31, 2011. Przed tym okresem badań ondansetron był rzadko stosowany w czasie ciąży. Źródła danych do tego badania, które obejmowały również Krajowy Rejestr Recepty, 9 Centralnej Rejestrów Osobowych, 10 i Statystyki Danii, zostały opisane w Dodatkowym Dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Ciążowe wystąpienie zdefiniowano jako pierwszy dzień ostatniej miesiączki i oszacowano przez odjęcie wieku ciążowego od daty urodzenia lub wyniku poronienia. Wykluczyliśmy ciąże, w przypadku których brakowało informacji o wieku ciążowym lub były one nieprawdopodobne, oraz ciąże z wieloma zapisami dotyczącymi nakładających się dat. W analizie spontanicznej aborcji i porodu martwego wykluczono również kobiety, u których aborcje wystąpiły w wieku ciążowym krótszym niż 6 pełnych tygodni (ponieważ wiele wczesnych przypadków ciąży nie zostało uznanych klinicznie, a zatem wyniki te byłyby przedmiotem błędnej klasyfikacji), a kobiety którzy byli narażeni na ondansetron w ciągu pierwszych 6 tygodni ciąży. W przypadku analiz dotyczących masy urodzeniowej wykluczono ciąże z brakującymi informacjami na temat masy urodzeniowej. Badanie zostało zatwierdzone przez Duńską Agencję Ochrony Danych. W Danii zatwierdzanie etyczne i świadoma zgoda nie są wymagane do badań opartych na rejestrach.
Ekspozycja na Ondansetron
Wykorzystaliśmy informacje z Krajowego Rejestru Recepty, aby zidentyfikować recepty na ondansetron wydawane kobietom w kohorcie. Żadna kobieta nie stosowała żadnego innego antagonisty receptora 5-hydroksytryptaminy typu 3. Określiliśmy okna czasowe ekspozycji dla poszczególnych analiz: pierwszy trymestr (przez 12 tygodni ciąży) dla każdej poważnej wady wrodzonej, w dowolnym momencie przed 37 zakończonymi tygodniami dla porodu przedwczesnego, w dowolnym czasie w czasie ciąży w przypadku analiz obejmujących masę urodzeniową, od tygodnia 7 do tygodnia 22 dla spontanicznej aborcji, a tydzień 7 do urodzenia dla urodzenia martwego
[hasła pokrewne: difenhydramina, amlodypina, olej kokosowy na włosy ]
[patrz też: medpharma starogard gdański, turkuć podjadek ciekawostki, citistom ]

Tags: , ,

No Responses to “Ondansetron w ciąży i ryzyko niekorzystnych wyników płodu AD 2”

 1. Brajan says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu wpc[...]

 2. Tobiasz says:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

 3. Nickname Master says:

  Article marked with the noticed of: rwa kulszowa[...]

 4. Capital F says:

  Chyba ktoś w tym artykule zapomniał o medycynie mitochondrialno komórkowej

 5. Bearded Angler says:

  [..] Odniesienie w tekscie do wczasy odchudzające[...]

 6. Sexual Chocolate says:

  Badanie rezonansem magnetycznym w szybkim terminie

Powiązane tematy z artykułem: citistom medpharma starogard gdański turkuć podjadek ciekawostki