Elder Self-Neglect – W jaki sposób lekarz może pomóc

Pan L. jest 96-letnim wdowcem z krytycznym zwężeniem zastawki aortalnej i łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych, który miał coraz mniej oddechu i wyczerpał się w ciągu kilku tygodni i potrzebował 3 godzin, aby ubrać się w dniu przyjęcia. Zaniepokojony sąsiad przyprowadził go do szpitala. Nie jest on kandydatem do wymiany zastawki aortalnej ze względu na zły stan funkcjonalny i współistniejące warunki, a po kilku dniach łagodnej diurezy ledwo może przejść przez pokój. Na prośbę lekarza podstawowej opieki, syn pana L. leci na spotkanie rodzinne, aby omówić opcje wypisania. Pan L. zawsze nalegał, aby mieszkał sam w swoim mieszkaniu. Zapytany, co jest dla niego najważniejsze, Pan L. oświadcza: Najpierw chcę opuścić stopy mojego mieszkania. Wracam do domu. Jego syn, który odwiedza raz w miesiącu, jest bardzo zaniepokojony zdolnością ojca do opieki nad sobą. Zauważa, że dom jego ojca jest zagracony i zawiera stosy gnijącego jedzenia, a nawet szczurzego odchodów. Choć Pan L. przyznaje, że kilka razy upadł i martwi się złamaniem biodra, nalega: Potrafię się o siebie zatroszczyć. Robiłem to przez całe życie. Odrzuca pomysł obcych wchodzących do jego domu.
Lekarz pierwszego kontaktu nie jest pewien, jak postępować, ale chce uszanować wybory pana L., jeśli jest kompetentny umysłowo i jest świadomym wyborem. Ale lekarz martwi się, że pan L. znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie w domu i czuje się zobowiązany do uniknięcia krzywdy. W jaki sposób lekarz może zareagować na te przeciwwagę dla zawodowych nakazów.
Lekarze często poświęcają znaczny wysiłek opiekując się starszymi, którzy nie zaspokajają własnych potrzeb i dobrego samopoczucia. Klinicyści mogą tylko obserwować, kiedy ich staranne plany się sprawdzą. Zespoły opieki domowej nie mogą pomóc, jeśli nie są dozwolone w domu. Zwrot kosztów za połączenia z lekarzami jest niewielki. Opiekunowie opieki geriatrycznej, choć niezwykle pomocni, rozliczają się prywatnie za opłatą za usługę, a nie za pośrednictwem Medicare lub Medicaid, więc rzadko są dostępni dla bardzo biednych. Klinicyści są prawnie zobowiązani do zgłaszania pacjentów do usług ochronnych dla dorosłych, ale mogą być bardziej pomocni, jeśli mają również wiedzę i umiejętności, aby bezpośrednio pomóc swoim pacjentom. (Ponadto, w przeciwieństwie do usług ochrony dzieci, agencje ochrony osób dorosłych mają niewielką siłę wykonawczą i nie mogą wstępować do domów pacjentów bez zaproszenia.)
Proponujemy cztery praktyczne podejścia do opieki klinicznej nad samozaniedbującymi się pacjentami. Po pierwsze, klinicyści mogą unikać ustalania zbyt wysokiego progu dla bezpieczeństwa. Po drugie, lekarze mogą próbować nakłonić pacjentów do zaakceptowania interwencji, które pozwolą im pozostać w domach. Po trzecie, lekarze mogą najskuteczniej pomóc pacjentom osiągnąć cel starzenia się, wchodząc do ich domu. Wreszcie, klinicyści mogą pracować z pacjentami i ich opiekunami, aby opracować plany najgorszych scenariuszy.
Najstarszy-stary współczynnik wsparcia. Paski wskazują proporcje liczby osób w wieku od 50 do 74 lat do liczby 85 lat lub starszych. Dane pochodzą od Robine et al.2 i US Census Bureau.
Aż na 10 starszych osób zaniedbuje się, a wskaźniki są wyższe wśród czarnych Amerykanów i osób biednych1. Ta stopa prawdopodobnie wzrośnie wraz ze starzeniem się populacji, ponieważ amerykańskie rodziny stały się mniejsze i bardziej rozproszone geograficznie
[podobne: amlodypina, olej kokosowy na włosy, drotaweryna ]
[podobne: klinefeltera, endomed gorzów, krosty na wargach sromowych ]

Tags: , ,

No Responses to “Elder Self-Neglect – W jaki sposób lekarz może pomóc”

 1. Dark Horse says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

 2. Vagabond Warrior says:

  [..] Odniesienie w tekscie do powiększanie ust warszawa[...]

 3. Jeremi says:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie

 4. Mental says:

  [..] Cytowany fragment: ortodonta bielsko-biała[...]

 5. Nel says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

 6. Broomspun says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty gliwice[...]

 7. Anastazja says:

  refundowane przez NFZ

Powiązane tematy z artykułem: endomed gorzów klinefeltera krosty na wargach sromowych