Chirurgia a fizjoterapia na wysiłkowe nietrzymanie moczu AD 3

Przed wzięciem udziału w tej próbie każdy chirurg wykonał co najmniej 20 zabiegów. Dozwolone były zarówno techniki chirurgiczne, jak i chirurgiczne, z użyciem retropubów i transobturatorów.10,16 Fizjoterapia została przeprowadzona przez 83 (17%) z 478 certyfikowanych fizjoterapeutów miednicy w Holandii. Ćwiczenia mięśni dna miednicy w celu wysiłkowego nietrzymania moczu przeprowadzono zgodnie z holenderskimi wytycznymi17. Kobiety kształciły się na temat funkcji mięśni dna miednicy, funkcji pęcherza i sposobu prawidłowego skurczu mięśni dna miednicy. Nauczyli się również wykonywać krótkie skurcze mięśni przed zwiększeniem ciśnienia śródbłonkowego, na przykład kichanie.18 Podano nadzorowany program, który pomaga kobietom osiągnąć od 8 do 12 maksymalnych skurczów trzy razy dziennie. Leczenie prowadzono w odstępach 1-tygodniowych lub 2-tygodniowych, w zależności od nasilenia objawów, celów leczenia, przestrzegania zaleceń oraz zdolności kobiet do nauki wykonywania skurczy mięśni. Fizjoterapeuta określił liczbę sesji, z zamierzoną liczbą dziewięciu sesji w ciągu 9 do 18 tygodni (standardowa liczba w tym czasie). Jeśli kobieta nie była w stanie skurczyć mięśni dna miednicy, zastosowano dotyk, stukanie i masaż w celu zwiększenia świadomości tych mięśni. Można zastosować terapię elektrostymulacyjną wspomaganą biofeedbackiem lub funkcjonalną. Jeśli kobieta była niezadowolona z wyniku przydzielonego leczenia, mogła przejść do alternatywnego leczenia, co jest zgodne ze zwykłą praktyką kliniczną, ale dane analizowano zgodnie z zasadą zamiaru leczenia.
Wyniki
Głównym rezultatem była subiektywna poprawa objawów wysiłkowego nietrzymania moczu po 12 miesiącach, mierzona za pomocą instrumentu Patient Global Impression of Improvement (PGI-I), 7-punktowej skali Likerta, która plasuje odpowiedź na pojedyncze pytanie z znacznie gorzej do o wiele lepiej. Wykazano, że odpowiedź na PGI-I znacznie koreluje z częstością epizodów nietrzymania moczu, wyników testów na kaszel, wyników testu padu i wyników kilku kwestionariuszy do badania nietrzymania moczu Quality of Life. [20] Zgodnie z innymi badaniami poprawę uznano za istotną klinicznie, jeśli odpowiedź pacjenta była znacznie lepsza lub o wiele lepsza . 21-23 Odpowiedź PGI-I oceniono również na 2, 4, 6, i 18 miesięcy na monitorowanie zmian.
Drugorzędne wyniki obejmowały poprawę objawów narządów moczowo-płciowych; specyficzna dla choroby jakość życia; obiektywne i subiektywne wyleczenie wysiłkowego nietrzymania moczu; i zdarzenia niepożądane, w tym nowe objawy dotyczące układu moczowego. Objawy moczowopłciowe i jakość życia zależne od choroby mierzono odpowiednio zatwierdzonymi holenderskimi wersjami wykazu bólu moczowodu uogólnego (UDI) i kwestionariusza impulsu do inkontynencji (IIQ). 24,25 Wyniki w dziedzinie mieszczą się w zakresie od 0 do 100, z mniejszymi wynikami wskazujące na mniejszą niedogodność spowodowaną objawami układu moczowo-płciowego (UDI) i lepszą jakością życia (IIQ)
[przypisy: voluson, amlodypina, difenhydramina ]
[hasła pokrewne: kaznocha rybnik, przychodnia szwederowo, ziarniniak pachwinowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Chirurgia a fizjoterapia na wysiłkowe nietrzymanie moczu AD 3”

 1. Ryszard says:

  [..] Odniesienie w tekscie do chirurg naczyniowy[...]

 2. Zofia says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

 3. Crash Override says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu błędy medyczne odszkodowania[...]

 4. Aurelia says:

  Moja babcia ma zaćmę

 5. Oliwier says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: plan treningowy na masę[...]

 6. Przemysław says:

  O zastrzykach nawet nie myślę

Powiązane tematy z artykułem: kaznocha rybnik przychodnia szwederowo ziarniniak pachwinowy