Zmniejszenie częstości przedterminowej porodu z metronidazolem i erytromycyną u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 5

Niższe wskaźniki porodu przedwczesnego stwierdzone wśród kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy, które otrzymały leczenie badawcze, wystąpiły zarówno u kobiet, które wcześniej miały spontaniczne porody przedwczesne, jak iu tych, które ważą mniej niż 50 kg przed zajściem w ciążę. Stwierdziliśmy również, że leczenie badawcze wyeliminowało bakteryjne zapalenie pochwy u 70% kobiet z tą chorobą i znacząco poprawiło inne markery niepożądanych zmian flory pochwy. Spontaniczne pojawianie się lub zanikanie bakteryjnego zapalenia pochwy może jednak zakłócać wyniki badań klinicznych, w których stwierdzono, że wynik ciąży jest związany ze skutecznością leczenia w pojedynczej próbce. Infekcja górnego odcinka przewodu pokarmowego i poród przedwczesny
Wcześniej porównywaliśmy częstość hodowli płynu owodniowego lub kosmówkowego lub owodniowego, które były pozytywne dla drobnoustrojów między kobietami, które miały spontaniczną poród, a tymi, których dostawy zostały wskazane z powodu matczynych komplikacji medycznych lub położniczych.1 Czterdzieści procent i 13 procent, odpowiednio, miało hodowle tkanki kosmówkowej lub owodniowej, które były pozytywne dla jednego lub więcej mikroorganizmów (P <0,001). Wskaźniki pozytywnych hodowli były odwrotnie proporcjonalne do czasu trwania ciąży u kobiet, które miały spontaniczną poród, ale nie u kobiet, których porody były wskazane medycznie lub położniczo. Wśród kobiet, które urodziły się przed 30 tygodniem ciąży, hodowle tkanki kosmówkowej lub owodowej były dodatnie u 73% osób, które miały spontaniczną poród w porównaniu z 21% osób, których wskazano dostawy (P <0,001). Ani czas pracy (do 24 godzin), ani użycie oksytocyny do indukowania pracy nie wpłynęło na odsetek drobnoustrojów odzyskanych z kosmówki lub owodni w żadnej z grup.
Bakteryjne zapalenie pochwy i jego leczenie
Kobiety zostały wybrane do naszego badania na podstawie dwóch ustalonych czynników ryzyka przedwczesnego porodu: historia spontanicznego porodu przedwczesnego lub ciężar matki przed zajściem w ciążę poniżej 50 kg.11 Ponad 40 procent kobiet z jednym z tych czynników ryzyka ma bakterie. vaginosis. Dlatego nasza selekcja środków przeciwdrobnoustrojowych była przede wszystkim ukierunkowana na zwalczanie bakteryjnego zakażenia pochwy. Skuteczność metronidazolu w leczeniu bakteryjnej vaginosis została potwierdzona przez McDonald i wsp.32 oraz w metaanalizie przeprowadzonej przez Lugo-Miro i wsp. 33. Włączono leczenie erytromycyną z powodu wcześniejszych badań, które sugerowały związek między obecnością C. trachomatis i U. urealyticum oraz poród przedwczesny. Jednak nowsze dane34, 35 nie potwierdziły doniesień McCormacka i wsp.29 oraz McGregora i wsp. 30 dotyczących korzyści z erytromycyny w zapobieganiu porodowi przedwczesnemu.
Kiedy ustalono ten protokół badania, opublikowane dane sugerowały związek między infekcjami górnego i dolnego odcinka dróg rodnych z licznymi organizmami oraz przedwczesnym porodem i porodem. Jednak byliśmy i nadal nie jesteśmy pewni, że jakikolwiek konkretny mikroorganizm lub stan, taki jak bakteryjne zapalenie pochwy, jest wyłącznie odpowiedzialny za przedwczesny początek porodu. Zakres drobnoustrojów izolowanych zarówno z płynu owodniowego, jak iz kosmówki i owodni w naszym poprzednim badaniu obserwacyjnym 609 kobiet1 oraz w badaniach Hilliera i wsp.6 oraz Watts i wsp. 7, dodatkowo wspiera nasze przekonanie, że wiele mikroorganizmów może być zaangażowanym w ten proces
[hasła pokrewne: centrum onkologii bydgoszcz oddziały, olej rydzowy właściwości, urolog dziecięcy warszawa ]