Publiczne raportowanie, konsumeryzm i wzmocnienie pacjenta cd

Firmy, w tym Wal-Mart, CVS Caremark i Walgreens, wkroczyły w świat świadczenia opieki zdrowotnej z kapitałem, technologią informacyjną i krajowymi systemami dystrybucji. Firmy te oferują dogodne lokalizacje o ustandaryzowanych procesach i są ekspertami w zakresie zarządzania kosztami i ceną. Prawdopodobnie będą potężnymi agentami zmian w tej nowej erze konsumeryzmu w służbie zdrowia i mogą zachęcać inne firmy do wejścia w ten duży segment amerykańskiej gospodarki. Ponieważ pacjenci stają się coraz bardziej wyrafinowanymi nabywcami opieki zdrowotnej, będą zwiększać konkurencję w świadczeniu opieki zdrowotnej, aby wyglądać coraz bardziej podobnie w branży dóbr konsumpcyjnych. Ta konkurencja może prowadzić do ofert produktów, które będą atrakcyjne dla konsumentów o różnych potrzebach. Podczas gdy niektórzy pacjenci mogą poszukiwać większych szans na przeżycie, inni mogą ubiegać się o szybszy powrót do pracy lub obniżenie kosztów z własnej kieszeni. Opcje te stanowią rdzeń opieki skoncentrowanej na pacjencie .
Aby przenieść opiekę zdrowotną w tym kierunku, sprawozdawczość publiczna musi zostać przesunięta z jednego rozmiaru, który pasuje wszystkim do podejścia, które zgłasza metryki odzwierciedlające zróżnicowane obawy i preferencje konsumentów. Dzięki lepszym informacjom miliony pacjentów mogą stać się inteligentnymi klientami, a przy tym pomóc w wygięciu krzywej kosztów opieki zdrowotnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 16 października 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Harvard Business School, Boston (RSH); oraz National Bureau of Economic Research (RSH) i Advanced Leadership Initiative, Harvard University (MAK) – oba w Cambridge, MA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Krótka charakterystyka polityki zdrowotnej: publiczne sprawozdania dotyczące jakości i kosztów. Sprawy zdrowia. 8 marca 2012 r. (Http://www.healthaffairs.org/healthpolicybriefs/brief.php.brief_id=65).

2. Legare F, Witteman HO. Wspólne podejmowanie decyzji: badanie kluczowych elementów i barier w przyjęciu do rutynowej praktyki klinicznej. Health Aff (Millwood) 2013; 32: 276-284
Crossref Web of Science Medline
3. Cutler DM, Sahni NR. Jeśli utrzyma się powolne tempo wzrostu wydatków na opiekę zdrowotną, prognozy mogą wynieść 770 miliardów dolarów. Health Aff (Millwood) 2013; 32: 841-850
Crossref Web of Science Medline