Profesjonalizm i troska o pacjentów Medicaid – zobowiązanie 5%

Medicaid to ważne partnerstwo federalne, które zapewnia ubezpieczenie zdrowotne dla więcej niż jednej piątej populacji USA – 73 miliony osób o niskich dochodach w 2012 roku. Ustawa o przystępnej cenie rozszerzy zasięg Medicaid na kolejne miliony. Ale 30% lekarzy nie przyjmuje nowych pacjentów Medicaid, aw niektórych specjalizacjach wskaźnik nieakceptacji jest znacznie wyższy – na przykład 40% w ortopedii, 44% w ogólnej medycynie wewnętrznej, 45% w dermatologii i 56 % w psychiatrii.1 Lekarze praktykujący na obszarach o wyższych dochodach rzadziej przyjmują nowych pacjentów Medicaid.2 Lekarze, którzy przyjmują nowych pacjentów Medicaid mogą stosować różne techniki, aby poważnie ograniczyć ich liczbę – na przykład jedno badanie z 289 klinik pediatrycznych wykazało że w 34% tych klinik, które przyjęły nowych pacjentów Medicaid, średni czas oczekiwania na wizytę był dłuższy o 22 dni dla dzieci korzystających z Medicaid niż dla dzieci objętych ubezpieczeniem prywatnym.3 Lekarze mają dobre powody, aby nie przyjmować pacjentów z Medicaid, jak nauczyłem się z bezpośredniego doświadczenia jako członek dziewięcio-lekarzy podstawowej opieki w Kalifornii. Przyjęliśmy pacjentów Medicaid, ale było to trudne. Stawka wypłaty Medicaid była bardzo niska – straciliśmy pieniądze za każdą wizytę w Medicaid. Gdy konsultacje były konieczne, często musieliśmy osobiście poprosić specjalistów, aby przyjęli naszego pacjenta. Administracyjnie, niełatwo było uzyskać płatność z Medicaid za nasze usługi, częściowo dlatego, że niektórzy pacjenci często przechodzili między kwalifikowalnością a niekwalifikowalnością do programu. Ponadto, lekarze i personel zajmowali dużo czasu, aby poradzić sobie z formularzem farmaceutycznym Medicaid i uzyskać uprzednie zezwolenie dla pacjentów Medicaid na wizytę u specjalistów i uzyskanie badań obrazowych.
Istnieją dodatkowe powody – poza niskimi stawkami płatności, złożonością administracyjną i problemami związanymi z opieką specjalistyczną – dlaczego lekarze mogą niechętnie patrzeć na pacjentów Medicaid. Pacjenci używający Medicaid często mają skomplikowane zachowania behawioralne, transport i potrzeby w zakresie usług socjalnych, które wymagają czasu lekarza i personelu.4 Niektórzy lekarze uważają, że pacjenci Medicaid częściej inicjują kombinacje nadużyć, chociaż dane sugerują, że to przekonanie może być nieprawidłowe.5
Niemniej jednak istnieje zasadniczy powód, dla którego lekarze powinni zdecydowanie rozważyć zapewnienie opieki przynajmniej rozsądnej liczbie pacjentów Medicaid. Jest to podstawowa zasada zawodowa, którą lekarze powinni przede wszystkim interesować; odmowa opieki nad wrażliwymi, społecznie i ekonomicznie upośledzonymi pacjentami Medicaid wydaje się być niezgodna z tą zasadą. Wiele szkół medycznych prosi swoich uczniów o przyjęcie Deklaracji Genewskiej Światowej Organizacji Zdrowia (zmodyfikowanej wersji przysięgi Hipokratesa), która stanowi po części, że nie pozwolę na uwzględnienie wieku, choroby lub niepełnosprawności, wyznania, pochodzenia etnicznego, płci, narodowość, przynależność polityczna, rasa, orientacja seksualna, pozycja społeczna lub jakikolwiek inny czynnik interweniujący między moim obowiązkiem a moim pacjentem.
Gotowość do opieki nad pacjentami Medicaid byłaby usługą dla kolegów lekarza, a także dla pacjentów. Służby ratunkowe i lekarze, którzy opiekują się pacjentami Medicaid, nie musieliby tracić czasu na starania o uzyskanie specjalistycznej opieki nad pacjentami, którzy jej potrzebują
[więcej w: cyklopiroksolamina, difenhydramina, obróbka strumieniowo ścierna ]
[podobne: przeciwwskazania do pedicure, terapia bobath, poradnia kardiologiczna dla dzieci ]

Powiązane tematy z artykułem: poradnia kardiologiczna dla dzieci przeciwwskazania do pedicure terapia bobath