PEPFAR w okresie przejściowym – implikacje dla opieki nad HIV w Republice Południowej Afryki

Tego lata przypada 10. rocznica utworzenia awaryjnego planu prezydenta na rzecz walki z AIDS (PEPFAR), uważanego powszechnie za najbardziej ambitny i odnoszący sukcesy globalny program zdrowia publicznego od czasu eliminacji wirusa ospy. W ciągu ostatniej dekady PEPFAR sfinansował leczenie HIV-AIDS dla ponad 5 milionów ludzi w ograniczonych zasobach w Afryce Subsaharyjskiej. Teraz rząd Stanów Zjednoczonych osiągnął punkt zwrotny w swoich działaniach w sytuacjach kryzysowych i postanowił ograniczyć finansowanie do wielu z tych krajów, w tym do Republiki Południowej Afryki, odbiorcy większości dolarów PEPFAR. W sierpniu 2012 r. Rząd USA ogłosił, że obniży budżet PEPFAR w Afryce Południowej o połowę do 2017 r., Co uczyni z RPA pierwszy kraj finansowany przez PEPFAR, który przejmie odpowiedzialność za – i finansową odpowiedzialność za swój program walki z HIV. Wielu obserwatorów uważa ten ruch za krok w kierunku niezależności RPA od globalnych dawców, ale inni ostrzegają, że może to zagrozić zdrowiu 1,7 miliona mieszkańców RPA, którzy są leczeni z powodu HIV-AIDS. Południowa Afryka otrzymuje od PEPFAR ponad 500 milionów dolarów rocznie, ale jest też jedynym krajem finansowanym przez PEPFAR, który przez ostatnie 5 lat zapewnił sobie większość środków na zarażenie wirusem HIV. W miarę przechodzenia rządu na niepodległość zaczęto likwidować wiele wyspecjalizowanych centrów leczenia HIV stworzonych przez PEPFAR, przenosząc pacjentów do państwowych ośrodków opieki zdrowotnej, gdzie długie czasy oczekiwania i niedobory leków są powszechne. Niektórzy obserwatorzy obawiają się, że zmiana ta zagrozi olbrzymim zyskom, które przyniosła PEPFAR. Ściśle współpracujemy z rządem RPA, aby zdecydować, w jaki sposób możemy z powodzeniem zmienić wiele usług oferowanych przez PEPFAR i zdecydować, co jest niezbędne do opieki nad HIV – powiedział amerykański globalny koordynator ds. AIDS, ambasador Eric Goosby. Napięcie decyduje o tym, jak nadal oferować najnowocześniejsze leczenie i opiekę w przystępnych cenach .
Terapia antyretrowirusowa w krajach Afryki Subsaharyjskiej, 2010 r. Szacunki pokrycia są oparte na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia z 2010 r. Żadne dane dotyczące Etiopii nie są dostępne z tego źródła. W Malawi szacunkowy zasięg odnotowano w zakresie od 49 do 57%. DRC oznacza Demokratyczną Republikę Konga. Dane pochodzą z WHO / UNAIDS / UNICEF Global HIV Response 2011.
Kiedy PEPFAR został uruchomiony w 2003 roku, prezydent George W. Bush oświadczył, że Stany Zjednoczone zapewnią 15 miliardów dolarów z nadzwyczajnych funduszy w ciągu 5 lat na walkę z HIV w 15 krajach o największym światowym natężeniu chorób. W tym czasie 34 miliony ludzi na całym świecie żyło z HIV, 20 milionów z nich w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie wysoce aktywna terapia antyretrowirusowa była w dużej mierze niedostępna. Chociaż niektórzy najeżyli się na jednostronne działania, które odzwierciedlały podejście administracji Busha do polityki zagranicznej, PEPFAR został pozytywnie przyjęty przez południowoafrykańskich badaczy i działaczy, którzy walczyli o ratowanie życia pacjentów zakażonych wirusem HIV. Jako bardzo duża międzynarodowa inicjatywa zdrowotna, która powstała w celu zwalczania pojedynczej choroby, PEPFAR wyróżnia się ze względu na swoje zobowiązanie do zapewnienia leczenia przez całe życie dla milionów ludzi, którzy zginęliby bez niego.
[patrz też: olej kokosowy na włosy, triamcynolon, polcortolon ]
[podobne: klinefeltera, endomed gorzów, krosty na wargach sromowych ]

Tags: , ,

No Responses to “PEPFAR w okresie przejściowym – implikacje dla opieki nad HIV w Republice Południowej Afryki”

 1. Piotr says:

  Włókniaki można potraktować Brodacidem

 2. Cabbie says:

  [..] Odniesienie w tekscie do stomatolog poznań[...]

 3. Karina says:

  Medycyna sryna…

 4. Nikodem says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leczenie raka[...]

 5. Olga says:

  polski personel medyczny…

Powiązane tematy z artykułem: endomed gorzów klinefeltera krosty na wargach sromowych