PEPFAR w okresie przejściowym – implikacje dla opieki nad HIV w Republice Południowej Afryki ad

(Patrz wykres słupkowy dla wskaźników pokrycia antyretrowirusowego w 2010 r.) Kiedy założono PEPFAR, idea sponsorowanej przez rząd Republiki Południowej Afryki opieki nad wirusem HIV była niewyobrażalna. Epidemia HIV w RPA wybuchała, a 20% dorosłych było zarażonych. Ale prezydent Thabo Mbeki i minister zdrowia Manto Tshabalala-Msimang nie chcieli uwierzyć, że HIV spowodował AIDS i odmówił współpracy z PEPFAR. Późniejsze badania oszacowały, że ponad 3,8 miliona osobo-lat zostało utraconych z powodu przeszkody administracji Mbeki w zapewnieniu ratującego życie leczenia.1 Społeczność międzynarodowa patrzyła z przerażeniem, jak epidemia szalała w mieście po mieście, miasteczku po miasteczku na południu Afryka. Pokazaliśmy, jak mógłby wyglądać najgorszy scenariusz, gdyby nic nie zostało zrobione, a następnie się spełniło – powiedział Mitchell Warren, dyrektor wykonawczy Koalicji na rzecz AIDS Vaccine Advocacy.
W tym środowisku naukowcy i rzecznicy zajmujący się wirusem HIV zostali wezwani do świadczenia leczenia poza istniejącym systemem publicznych publicznych ośrodków zdrowia. PEPFAR przybył na dużą skalę, budując profilaktykę HIV, leczenie i opiekę – powiedział Goosby. To wsparcie pomogło ponad 1,7 miliona osób uzyskać dostęp do najnowocześniejszej opieki i leczenia . Rzeczywiście, naukowcy zajmujący się wirusem HIV i rzecznicy w Afryce Południowej przekształcili swoje plany na noc, dodając programy leczenia do swojego portfela pracy. Mieliśmy tydzień na wprowadzenie usług i przygotowanie aptek do pracy – powiedział Francois Venter, zastępca dyrektora generalnego Wits Reproductive Health and HIV Institute. W tym czasie mieliśmy 500 pacjentów leczonych, ale w ciągu dekady sprowadziliśmy 40 000 więcej na opiekę, dosłownie odciągając tych ludzi od krawędzi.

Do 2012 roku rząd Stanów Zjednoczonych przekazał ponad 44 miliardy dolarów pomocy w ramach PEPFAR i Światowego Funduszu na rzecz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią. Pierwsze 5 lat finansowania doprowadziło do 10,5-procentowej redukcji śmiertelności związanej z HIV i wzrostu ogólnej długości życia w 15 krajach wspieranych przez inicjatywę.2,3 Ponieważ Stany Zjednoczone stanęły w obliczu własnej recesji gospodarczej, niektórzy obserwatorzy zakwestionował trwałość programu. Istnieje rosnąca presja na przejście od reakcji w sytuacjach kryzysowych na integrację usług i budowanie potencjału w obrębie krajów – zauważa Robert Black, profesor międzynarodowego zdrowia w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i przewodniczący komitetu Instytutu Medycyny, który przeprowadził ocena PEPFAR. Na poziomie indywidualnym oznacza to przejście od programów wertykalnych , które specjalizują się wyłącznie w opiece nad HIV, a także w ośrodkach zdrowia opartych na społecznościach, które zapewniają szeroki zakres opieki.
W praktyce przejście to oznacza, że każda strona finansowana przez PEPFAR musiała określić sposób bezpiecznego przenoszenia pacjentów do wielu lokalnych klinik. Wiele osób dokonało przejścia bez dalszego finansowania, aby ocenić, czy pacjenci szukają dalszej opieki. Obecnie tylko kilka badań przeprowadzanych jest niezależnie w celu monitorowania efektów skierowania w dół . Jedno z takich badań w szpitalu McCorda w Durbanie w Republice Południowej Afryki, w którym badano 4000 pacjentów przydzielonych do środowiskowych ośrodków zdrowia po cięciach budżetowych, zamknęło centrum leczenia
[więcej w: obróbka strumieniowo ścierna, odzież medyczna, mezoterapia igłowa ]

Powiązane tematy z artykułem: mezoterapia igłowa obróbka strumieniowo ścierna odzież medyczna