Nowe informacje na temat epidemii otępienia cd

Badania te również przypominają nam, że demencja jest zespołem – zespołem objawów o wielu przyczynach – czyniąc go podobnym do większości schorzeń przewlekłych wieku późnego. W rzeczywistości, badania populacyjne przekonująco wykazały, że zdecydowana większość przypadków otępienia, szczególnie tych, które występują bardzo późno w życiu, zwykle obejmuje mieszankę choroby Alzheimera, choroby naczyniowej i innych czynników zwyrodnieniowych. Badania nad zapobieganiem demencji w późnym okresie życia powinny zbadać sposoby zmniejszenia czynników ryzyka zarówno na poziomie społecznym, jak i osobistym. Nie wiemy, w jakim stopniu lepsza kontrola czynników ryzyka może zmniejszyć wskaźniki demencji. Jednak potencjalnie złowrogą tendencją, która może doprowadzić do odwrócenia spadku ryzyka, jest rosnące rozpowszechnienie otyłości i cukrzycy wśród osób w średnim i młodszym wieku. Inne czynniki, które należy rozważyć w Stanach Zjednoczonych i innych krajach o coraz bardziej zróżnicowanych rasowo i etnicznie starszych populacjach, to zmiany obserwowane w niektórych grupach Amerykanów drugiej i trzeciej generacji, które mogą zwiększać ryzyko chorób naczyniowych. Poprawa oczekiwanej długości życia z pewnością doprowadzi do wzrostu liczby osób starszych z demencją w późnym wieku. Sam ten fakt, wraz z trendami populacyjnymi, uzasadnia wartość wiedzy na temat stylu życia i czynników ryzyka wpływających na demencję. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o tendencjach w występowaniu i rozpowszechnieniu otępienia, uważamy, że badania mające na celu odkrycie wpływów na te trendy są bardzo obiecujące.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub politykę Departamentu Spraw Weteranów lub rządu USA.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Artykuł został opublikowany 27 listopada 2013 r. O godz.
Author Affiliations
Z Grupowego Instytutu Badań Zdrowia oraz Departamentów Medycyny i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Waszyngtońskiego – oba w Seattle (EBL); Departamenty Psychiatrii, Neurologii, Epidemiologii i Biostatystyki, University of California, San Francisco i San Francisco Veterans Affairs (VA) Medical Center – oba w San Francisco (KY); oraz Wydział Medycyny Ogólnej, Centrum Badań nad Badań Klinicznych VA Ann Arbor, Instytut Badań Społecznych, Instytut Gerontologii oraz Instytut Polityki i Innowacji w Ochronie Zdrowia, University of Michigan – wszystko w Ann Arbor (KML).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Manton KC, Gu XL, Ukrainewa SV. Zmniejszenie częstości występowania demencji w populacji osób starszych w USA. Adv Gerontol 2005; 16: 30-37
Medline