Nowatorska kanceropatia w nadciśnieniu tętniczym płuc

Płucne nadciśnienie tętnicze jest chorobą niszczącą o wysokiej śmiertelności. Rodzinne przypadki tętniczego nadciśnienia płucnego zazwyczaj charakteryzują się transmisją autosomalną dominującą ze zmniejszoną penetracją, a niektóre przypadki rodzinne mają nieznane przyczyny genetyczne. Metody
Badaliśmy rodzinę, w której wielu członków miało tętnicze nadciśnienie płucne bez rozpoznawalnych mutacji w żadnym z genów, o których wiadomo, że są powiązane z tą chorobą, w tym z BMPR2, ALK1, ENG, SMAD9 i CAV1. Trzech członków rodziny badano z sekwencjonowaniem całego egzonu. Dodatkowych pacjentów z rodzinnym lub idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym badano pod kątem mutacji w genie, który został zidentyfikowany na sekwencjonowaniu całego eksonu. Wszystkie warianty ulegały ekspresji w komórkach COS-7, a funkcję kanału badano za pomocą analizy patch-clamp.
Wyniki
Zidentyfikowaliśmy nowy heterozygotyczny wariant missense c.608 G . A (G203D) w KCNK3 (gen kodujący podrodzinę kanału potasowego K, element 3) jako kandydata na chorobę genu w rodzinie. Pięć dodatkowych heterozygotycznych wariantów missense w KCNK3 zidentyfikowano niezależnie u 92 niespokrewnionych pacjentów z rodzinnym tętniczym nadciśnieniem płucnym i 230 pacjentów z idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym. Wykorzystaliśmy narzędzia in vitro do bioinformatyki, aby przewidzieć, że wszystkie sześć nowych wariantów może być szkodliwe. Badania elektrofizjologiczne kanału wskazały, że wszystkie te mutacje missense spowodowały utratę funkcji, a redukcja prądu w kanale potasowym została naprawiona przez zastosowanie inhibitora fosfolipazy ONO-RS-082.
Wnioski
Nasze badanie wskazało na związek nowego genu, KCNK3, z rodzinnym i idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym. Mutacje w tym genie wytworzyły zredukowany prąd w kanale potasowym, któremu udało się skutecznie zaradzić poprzez manipulację farmakologiczną. (Finansowane przez National Institutes of Health.)
Wprowadzenie
Płucne nadciśnienie tętnicze jest chorobą rzadką, która charakteryzuje się zwiększonym ciśnieniem w tętnicy płucnej w nieobecności częstych przyczyn nadciśnienia płucnego, takich jak przewlekłe choroby serca, płuc lub zakrzepowo-zatorowe.1 Przed pojawieniem się nowych terapii pacjenci z idiopatyczną lub rodzinną chorobą tętnicze nadciśnienie płucne oszacowało medianę przeżycia na 2,8 roku, przy rocznych, 3-letnich i 5-letnich przeżywalnościach odpowiednio 68%, 48% i 34%. Jednak pomimo postępu w leczeniu tętnicy płucnej nadciśnienie tętnicze jest postępującą, śmiertelną chorobą. Obraz kliniczny może być niespecyficzny, a pacjenci często otrzymują diagnozę późno w swoim przebiegu klinicznym.
Przyczyna nadciśnienia płucnego jest niejednorodna, a niektóre przypadki są rodzinne
[więcej w: olej kokosowy na włosy, polcortolon, hologramy els ]

Powiązane tematy z artykułem: hologramy els olej kokosowy na włosy polcortolon