Medicares Physician Value-Based Modifier – Czy zmiana tektoniczna stworzy fale

Przez co najmniej dwie dekady Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) przekształciła się z pasywnego płatnika w aktywnego nabywcę opieki zdrowotnej, który to proces został przyspieszony przez przyjęcie ustawy Affordable Care Act (ACA) z 2010 roku. Jedno z postanowień ACA wprowadziło nowy paradygmat płatności dla lekarzy – modyfikator płatności oparty na wartości lekarza (PVBM) .1 PVBM dąży do nagradzania finansowo lekarzy, którzy zapewniają opiekę zdrowotną o wysokiej wartości – zarówno wysokiej jakości, jak i niskiej w kosztach.2 Chociaż PVBM jest najpierw wprowadzany do lekarzy w dużych grupach, prawodawstwo wymaga, aby PVBM był stosowany do wszystkich lekarzy i grup do stycznia 2017 r.1 Formuła nagrody PVBM to prosty, względny system, w którym wydajność ocenia się w dwóch wymiarach (jakość i koszt), a płatności przypadają lekarzom, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w obu wymiarach. Lekarze, którzy osiągają gorsze wyniki niż przeciętnie lub nie angażują się, będą płacić mniej; lekarze ze średnią wydajnością nie doświadczą żadnych zmian. Maksymalna premia wynosi około 2% opłat za Medicare, a maksymalna kara wynosi około 1%. W przypadku CMS, lekarze oceniający względem siebie osiągają neutralność budżetową. W przypadku lekarzy eliminuje on skutki wspólnych wstrząsów, takich jak epidemia grypy lub niedobór szczepionek. Główną wadą tej struktury motywacyjnej jest nieodłączna niepewność lekarzy co do ilości poprawy, która będzie konieczna do otrzymania premii lub uniknięcia kary.
Chociaż PVBM ostatecznie wpłynie na wszystkich około 600 000 lekarzy, którzy obecnie płacą Medicare, program najpierw będzie skierowany do 180 000 lekarzy pracujących w praktykach 100 lub więcej uprawnionych specjalistów, a następnie rozszerzy się o 220 000 lekarzy pracujących w 10 lub więcej praktykach. Ta pierwsza grupa lekarzy zadeklarowała teraz, czy będą uczestniczyć w PVBM, czy zaakceptować faktyczne kary. Czy ta zmiana tektoniczna w podejściu CMS do lekarza spowoduje nową falę wysiłków na rzecz poprawy jakości i obniżenia kosztów.
Programy jakościowe Medicare prowadzące do zakupu w oparciu o wartość szpitali, w porównaniu z tymi, przed wprowadzeniem modyfikatora płatności opartego na wartości lekarza. Przystosowane z postaci autorstwa Lii Lankford.
Badanie ścieżki CMS prowadzącej do PVBM, w porównaniu z równoległym programem zakupów w oparciu o wartość szpitali (HVBP), daje pewien wgląd w odpowiedź na to pytanie (patrz oś czasu). W szczególności harmonogram podkreśla braki w gotowości lekarzy do zakupów opartych na wartościach w porównaniu z sytuacją szpitali. Trzy główne programy CMS posłużyły za budulec dla HVBP: program raportujący jakość znany jako raportowanie jakości szpitali w szpitalach; Hospital Compare (porównanie szpitali), który pozwala opinii publicznej na przeglądanie wysokiej jakości informacji; oraz bezpośredni test wynagrodzenia za wyniki w szpitalach w ramach Premier Care Quality Prevention Incentive Demonstration (Premier).
Jeśli chodzi o aktywny udział w pomiarach jakości, CMS osiągnął i utrzymał poziomy uczestnictwa ponad 90% wśród około 3500 szpitali uczestniczących w programie raportowania jakości szpitalnej hospitalizacji przez 9 lat poprzedzających rozpoczęcie HVBP
[więcej w: cyklopiroksolamina, obróbka strumieniowo ścierna, Follixin ]
[hasła pokrewne: przeciwwskazania do pedicure, terapia bobath, poradnia kardiologiczna dla dzieci ]

Powiązane tematy z artykułem: poradnia kardiologiczna dla dzieci przeciwwskazania do pedicure terapia bobath