Elder Self-Neglect – W jaki sposób lekarz może pomóc cd

Podczas wizyty domowej lekarz może wykorzystać swój związek z Panem L., aby przedstawić go członkom zespołu opieki domowej. Ze względu na kary Medicare za readmisje, byłoby to rozważne dla organizacji opieki zdrowotnej, aby zapewnić zachęty dla lekarzy do wizyt domowych w takich przypadkach. Lekarz może również przekonać pana L., by umożliwić sąsiadom lub ochotnikom z organizacji charytatywnej udzielenie potrzebnej pomocy w domu. Dostosowania można dokonać. Na przykład, jeśli Pan L. nie chce, aby ludzie z Posiłków na kółkach wchodzili do jego domu, być może mogliby zostawić jedzenie na zewnątrz. Może syn pana L. mógłby postawić pojemnik na śmieci z pachnącymi wkładkami obok kuchenki mikrofalowej, a sąsiada mógł zostać zaciągnięty, by pomóc opróżnić kosz na tydzień. Ostatnim kluczowym aspektem opieki zaniedbanych starszych jest tworzenie planów na najgorsze scenariusze. Lekarz może powiedzieć panu L.: Chcę pomóc ci przygotować się, jeśli sprawy nie idą tak dobrze, jak mamy nadzieję. A co jeśli upadniesz, złamiesz biodro i potrzebujesz całodobowej opieki. Jak chciałbyś, aby Twoja opieka była kontynuowana. Takie planowanie opieki z wyprzedzeniem jest naturalnym następnym krokiem po wprowadzeniu planu natychmiastowej opieki. Jeśli celem Pana L. jest pozostanie w domu do końca życia, nawet gdy jego stan się zmniejsza i pomimo ryzyka poważnych szkód, takich jak złamanie biodra, hospicjum może być odpowiednią interwencją, która jest zgodna z jego celem.
Chociaż nie ma jednej odpowiedzi, która dotyczyłaby wszystkich zaniedbujących starszych osób dorosłych, takie podejście może pomóc lekarzom znaleźć połączenie kreatywności i pragmatyzmu, które leży u podstaw dobrej opieki geriatrycznej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Wydziału Geriatrii, Wydziału Medycyny, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Francisco (AKS, LA) i Centrum Medycznego Weteranów San Francisco (AKS) – zarówno w San Francisco: jak i Fundacji Greenwall w Bioethics w Nowym Jorku (BL ).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Dong X, Simon MA, Evans DA. Częstość zaniedbywania przez płeć, rasę i status społeczno-ekonomiczny: wyniki projektu Chicago Health and Aging. Gerontology 2012; 58: 258-268
Crossref Web of Science Medline