Czy jesteśmy na rynku baniek edukacyjnych w medycynie cd

Nie musimy wierzyć, że wysokie koszty edukacji medycznej powodują wzrost kosztów opieki zdrowotnej w celu rozwinięcia tego poczucia pilności. Musimy tylko przyznać, że wysokie koszty edukacji medycznej są zrównoważone tylko wtedy, gdy nadal płacimy lekarzom dużo pieniędzy i istnieją silne oznaki, że nie możemy lub nie będziemy. Tylko około 20% kosztów opieki zdrowotnej jest przypisywanych płatnościom lekarzy, a wiele obecnych wysiłków na rzecz obniżenia kosztów jest skierowanych w inne miejsce, na przykład na płatności szpitalne, i ma jedynie pośredni wpływ na zarobki lekarzy. Zarobki lekarzy i dentystów są jednak powolne od wczesnych lat 2000. 3.4 Nawet jeśli perspektywy dochodów lekarzy spadną szybko, bańka wybuchowa może zostać zażegnana, jeśli szkoły zobaczą, że zbliża się ona przed uczniami i obniży ich ceny. Ogólna lekcja mówi, że jeśli chcemy obniżyć koszty opieki zdrowotnej i nadal mieć dostęp do dobrze wykwalifikowanych lekarzy, musimy również utrzymać koszty utworzenia tych lekarzy, zmieniając sposób, w jaki kształci się lekarzy. Od studiów poprzez licencjonowanie i uwierzytelnianie, nasze roczne koszty produkcji lekarzy są wysokie i są one wyższe przez długi czas, który poświęcamy szkoleniu.
Chociaż wydaje się mało prawdopodobne, że jesteśmy na rynku baniek dla edukacji medycznej, być może już jesteśmy w aptece weterynaryjnej. Ta bańka pęknie, gdy potencjalni uczniowie uznają, że koszty szkolenia nie są dopasowane do późniejszych zwrotów. Następnie pęcherzyk optometrii może pęknąć, a następnie pęcherzyki apteki i dentystyczne. W skrajnym przypadku pominiemy drabinę relacji długu do dochodu, przez psychiatrów, kardiologów i ortopedów. . . dopóki nikt nie zostanie, ale MBA.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 30 października 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Centrum Zdrowia i Badania Kapitału Zdrowia, Philadelphia Veterans Affairs Medical Center; oraz Perelman School of Medicine i Wharton School, University of Pennsylvania – wszystkie w Filadelfii (DAA); Cornell University, Ithaca, NY (SN); National Bureau of Economic Research, Cambridge, MA (SN); oraz American Dental Association, Chicago (MV).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Thompson EA. Tulipanię: fakt czy artefakt. Public Choice 2007; 130: 99-114
Crossref Web of Science
2. Segal D. Wysokie zadłużenie i spadający popyt uwięziają nowych weterynarzy. New York Times. 23 lutego 2013 r .: BU1.

3. Seabury SA, Jena AB, Chandra A. Trendy w zarobkach pracowników służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych, 1987-2010. JAMA 2012; 308: 2083-2085
Crossref Web of Science Medline
4. Vujicic M, Lazar V, Wall TP, Munson B. Analiza dochodów dentystów, 1996-2009. J Am Dent Assoc 2012; 143: 452-460
Crossref Web of Science Medline