Chirurgia a fizjoterapia na wysiłkowe nietrzymanie moczu AD 4

Do oceny zmian postrzeganej ciężkości nietrzymania moczu na czteropunktowej skali Likerta zastosowano wskaźnik Pacjentów o globalnym znaczeniu nasilenia (PGI-S). Odpowiedzi były dychotomiczne i nie zawierały żadnych objawów i objawów (łagodnych, umiarkowanych lub ciężkich) Subiektywne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu zostało zdefiniowane jako negatywna odpowiedź na pytanie: Czy doświadczasz wycieku moczu związanego z aktywnością fizyczną, kaszlem lub kichaniem. Celowe wyleczenie zdefiniowano jako brak nietrzymania moczu obserwowane podczas testu nacisku na kaszel przy objętości pęcherza co najmniej 300 ml.
Standaryzowana analiza przypadku została wykorzystana do rejestracji zdarzeń niepożądanych okołooperacyjnie u kobiet poddawanych zabiegowi chirurgicznemu oraz podczas każdej wizyty kontrolnej u wszystkich kobiet. Dane zebrano w punkcie wyjściowym (albo dzień operacji lub pierwsza sesja fizjoterapii) oraz po 2, 4, 6, 12 i 18 miesiącach przez 13 pielęgniarek zajmujących się badaniami klinicznymi obejmujących wszystkie miejsca kliniczne. Zbieranie danych odbywało się na standardowej, skomputeryzowanej, zabezpieczonej formie akt sprawy, dostępnej online i było kontrolowane przez niezależne centrum zarządzania danymi. Test kaszlu przeprowadzono przy ocenie klinicznej po 12 miesiącach.
Analiza statystyczna
Na podstawie założenia, że 80% kobiet w grupie operacyjnej i 65% kobiet w grupie fizjoterapeutycznej zgłosi subiektywną poprawę, 13 obliczyliśmy, że 197 kobiet było potrzebnych w każdej grupie, aby osiągnąć moc 90% (przy dwustronny poziom istotności 5%). Przewidując 15% straty w obserwacji, planowaliśmy uwzględnić 460 kobiet.
Przeprowadziliśmy zmodyfikowaną analizę zamiaru leczenia, która obejmowała wszystkie kobiety, które przeszły początkową operację jako przypisane leczenie lub które rozpoczęły fizjoterapię jako przypisane leczenie. W przypadkach krzyżowania między grupami leczonymi dane analizowano zgodnie z przydzielonym leczeniem. Główna analiza została przeprowadzona z oryginalnymi danymi i została powtórzona po imputacji brakujących danych (analiza wrażliwości). Aby obciążyć brakujące dane, zastosowano model wielokrotnego imputacji z 10 iteracjami przy użyciu średniej predykcyjnej dopasowywania.26
Statystyki opisowe wykorzystano do analizy podstawowych cech. Efekty leczenia zmiennych binarnych (PGI-I [poprawa], PGI-S [bez objawów], subiektywne wyleczenie i obiektywne wyleczenie) są przedstawione jako bezwzględna zmiana w punktach procentowych między grupami. 95% przedziały ufności zostały obliczone przy użyciu metody Newcombe-Wilsona do oszacowania przedziału, a dokładny test Fishera zastosowano do obliczenia poziomu istotności.
Test t-Studenta wykorzystano do porównania ciągłych danych między grupami. Zmiany w wynikach domen UDI i IIQ w czasie były analizowane za pomocą testu t Studenta z parami powiązanymi
[więcej w: olej makadamia, olej kokosowy na włosy, olejek kokosowy do włosów ]

Powiązane tematy z artykułem: olej kokosowy na włosy olej makadamia olejek kokosowy do włosów